Skip to main content

Як можна захиститися від захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ)?

Презервативи наразі є єдиним ефективним захистом від захворювань та інфекцій, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), таких як хламідіоз, папіломавірусна інфекція та ВІЛ, як для чоловіків, так і для жінок. Для того, щоб захист працював оптимально, а задоволення і відчуття не страждали, найкраще використовувати презервативи правильного розміру. Відповідні презервативи рідше сповзають і в той же час не перетискають, тому задоволення і захист не суперечать, а йдуть пліч-о-пліч.

Що таке захворювання, що передаються статевим шляхом?

Захворювання, що передаються статевим шляхом - це хвороби, які можуть передаватися під час незахищеного статевого акту. Вони можуть мати різні причини і походити від бактерій, вірусів, грибків або навіть паразитів.

Різні типи захворювань, що передаються статевим шляхом

Віруси:

 • ВІЛ, який може призвести до СНІДу
 • Віруси папіломи людини (ВПЛ), які, серед іншого, можуть призвести до раку шийки матки.
 • Гепатит А, В або С
 • Генітальний герпес
 • Цитомегаловірус

Бактерії

 • Сифіліс
 • Гонорея
 • Виразковий лишай
 • Бактеріальний вагіноз
 • Хламідіоз
 • Діарея (може передаватися через оральний секс, якщо ви хворі)

Грибки:

Паразити:

Чому захист від ІПСШ так важливий?

Останніми роками, на жаль, венеричні захворювання знову зростають. У деяких випадках це відбувається абсолютно непомітно, адже навіть без симптомів ви можете бути заразними на певні хвороби. Згідно з дослідженням Інституту Пастера, кількість випадків ІПСШ у Франції зросла приблизно на 30% у 2020 та 2021 роках. Особливо страждає молодь.

Захист від захворювань, що передаються статевим шляхом, особливо важливий у випадку:

 • нового партнерства
 • з кількома партнерами або без постійних стосунків
 • поза межами стабільних і довірливих стосунків
 • зміни партнера

Чи існують інші способи захисту, окрім використання презерватива?

Так, є. Сьогодні існує вакцинація проти деяких захворювань, таких як гепатит В або вірус папіломи людини (ВПЛ), який може викликати, наприклад, рак шийки матки. Однак ці щеплення захищають лише від цих специфічних вірусів, а не від інших патогенів. Тому, якщо у вас новий партнер і ви не хочете ризикувати, єдиний надійний захист - це відповідний презерватив. Крім того, ви можете спробувати виключити ризик, здавши аналізи на захворювання, що передаються статевим шляхом, але це може бути дорого і займе багато часу. Тести можна зробити у лікаря, а для деяких захворювань, таких як ВІЛ, хламідіоз, сифіліс або гонорея, також у таких провайдерів, як S.A.M. Health, який пропонує непомітні тести вдома разом з лабораторією та іншими партнерами.

Для жінок або лесбійських пар, окрім презервативів, існує також можливість захиститися від передачі ІПСШ за допомогою лижучих серветок або спеціального жіночого презерватива.

Хто може допомогти, якщо у мене ІПСШ?

Якщо ви підозрюєте, що інфіковані або маєте захворювання, обов'язково зверніться до лікаря. Часто, окрім сімейного лікаря, допомогти можуть також урологи або гінекологи. Уникайте незахищених статевих контактів, навіть якщо у вас є підозра на ІПСШ, і заздалегідь повідомте свого партнера про свої підозри.

Висновок: презервативи - найкращий захист від ІПСШ.

Щоб ви могли насолоджуватися сексом зі своїм партнером без хвилювань і з найкращим можливим захистом, ви завжди повинні використовувати презервативи правильного розміру. Це єдиний спосіб забезпечити максимальну безпеку і в той же час безтурботне відчуття під час сексу. Правильно підібрані презервативи не сповзають і не перетискаються. Тому вони забезпечують найкращі відчуття під час статевого акту та оптимальну безпеку.

Придбайте відповідні презервативи зараз

Mister Size
Більше речей

Одягніть презерватив правильно - як це зробити, щоб не дратувати

Читайте зараз

Дружба+, спілкування, відкриті стосунки та полігамія – що таке сучасні моделі стосунків?

Читайте зараз

Неважливо, великий чи маленький - я люблю свій пеніс

Читайте зараз